Infomaterial bestellen

Helfen Sie uns, den SOS-Flyer zu verbreiten! Bestellen Sie gedruckte Exemplare per e-mail. oder laden Sie ihn als PDF herunter.

Estonia

GMO-Free-Regions in your country: here

Organisations supporting Save Our Seeds in your country

Estonian Fund For Nature

View all the organisations supporting Save our Seeds

Tähtsaimad petitsiooni allkirjastanud rahvusvahelised organisatsioonid
pdf-format   rtf-format

Kõik allkirjastanud organisatsioonid (riikide järgi)
pdf-format   rtf-format

Kõikide allakirjutanute nimekiri (andmebaas riikide järgi)

Petitsioon

Euroopa Komisjonile, Rue de la Loi 200, B-1049 Brüssel, Belgia

Teatan, et tunnen suurt muret Euroopa Komisjoni direktiivi ettepaneku üle, mis lubaks geneetiliselt muundamata seemnete saastumise geneetiliselt muundatud organismidega (GMO) kuni 0.3 - 0.7 protsenti.  Ma soovin olla kindel, et tooted minu ostukorvis, mis ei ole märgistatud kui geneetiliselt muundatud  organismidest toodetud, ei sisalda tõepoolest GMO-sid. Seda oleks aga võimatu garanteerida, kui lubatakse põllul kasvavate geneetiliselt muundamata taimede saastumine GM-taimedega 30 kuni 70 ruutmeetrit hektari kohta, ilma et talunik sellest üldse teadlik oleks.

Samuti tunnen, et selline kontrollimatu GMO-de levik ja propageerimine ei ole kooskõlas ettevaatusprintsiibiga keskkonna ja inimtervise kaitsel.

Seetõttu palun tagada, et seemnepuhtuse direktiiv ei lubaks geneetiliselt muundamata taimede saastumist GMO-dega. (Praegu on usaldusväärseks kontrollimiseks vajalik määramispiir 0.1% protsenti.)

Seemnete puhtuse peavad tagama need, kes soovivad GMO-sid oma tootmises kasutada või kasvatada, mitte need, kes soovivad jätkata GMO-vaba toodangu tootmist ja tarbimist.  GMO-de tõttu seemenpuhtuse nõuete täitmiseks kaasnevaid lisakulusid ei pea kandma tarbijad ja kindlasti mitte talunikud. Selle eest peavad vastutama GMO-de tootjad. Seda peavad garanteerima teised direktiivid, regulatsioonid ja seadused enne mainitud direktiivi jõustumist.

Kirjuta petitsioonile allaInternetis (üksikisik)

Petitsiooni allkirjastamise võimalus organisatsioonidele saada e-mail (palun lisa oma ameti ja organisatsiooni lühikirjeldus)

Print out the petition including a signer form pdf-format

Wir bedanken uns ganz herzlich bei allen Spenderinnen und Spendern!

Social Media


Der 2000 m² Weltacker ist umgezogen in den  Botanischen Volkspark Pankow. Kommt vorbei (Termine) und macht mit beim Weltacker-Club!

Saatgut-Spende für Syrien

Hundertausende Menschen hungern in belagerten Städten in Syrien. Wir sammeln samenfestes Saatgut für Urban Farming Projekte von 15th Garden. Bitte kontaktieren Sie uns per Email.