Save Our Seeds

Saatgut ist die Grundlage unserer Ernährung. Es steht am Anfang und am Ende eines Pflanzenlebens. Die Vielfalt und freie Zugänglichkeit dieses Menschheitserbes zu erhalten, das von Generation zu Generation weitergegeben wird, ist die Aufgabe von Save Our Seeds.

Foto: Weizenkorn Triticum Karamyschevii Schwamlicum fotografiert von Ursula Schulz-Dornburg im Vavilov Institut zu St.Petersburg

Estonia

GMO-Free-Regions in your country: here

Organisations supporting Save Our Seeds in your country

Estonian Fund For Nature

View all the organisations supporting Save our Seeds

Tähtsaimad petitsiooni allkirjastanud rahvusvahelised organisatsioonid
pdf-format   rtf-format

Kõik allkirjastanud organisatsioonid (riikide järgi)
pdf-format   rtf-format

Kõikide allakirjutanute nimekiri (andmebaas riikide järgi)

Petitsioon

Euroopa Komisjonile, Rue de la Loi 200, B-1049 Brüssel, Belgia

Teatan, et tunnen suurt muret Euroopa Komisjoni direktiivi ettepaneku üle, mis lubaks geneetiliselt muundamata seemnete saastumise geneetiliselt muundatud organismidega (GMO) kuni 0.3 - 0.7 protsenti.  Ma soovin olla kindel, et tooted minu ostukorvis, mis ei ole märgistatud kui geneetiliselt muundatud  organismidest toodetud, ei sisalda tõepoolest GMO-sid. Seda oleks aga võimatu garanteerida, kui lubatakse põllul kasvavate geneetiliselt muundamata taimede saastumine GM-taimedega 30 kuni 70 ruutmeetrit hektari kohta, ilma et talunik sellest üldse teadlik oleks.

Samuti tunnen, et selline kontrollimatu GMO-de levik ja propageerimine ei ole kooskõlas ettevaatusprintsiibiga keskkonna ja inimtervise kaitsel.

Seetõttu palun tagada, et seemnepuhtuse direktiiv ei lubaks geneetiliselt muundamata taimede saastumist GMO-dega. (Praegu on usaldusväärseks kontrollimiseks vajalik määramispiir 0.1% protsenti.)

Seemnete puhtuse peavad tagama need, kes soovivad GMO-sid oma tootmises kasutada või kasvatada, mitte need, kes soovivad jätkata GMO-vaba toodangu tootmist ja tarbimist.  GMO-de tõttu seemenpuhtuse nõuete täitmiseks kaasnevaid lisakulusid ei pea kandma tarbijad ja kindlasti mitte talunikud. Selle eest peavad vastutama GMO-de tootjad. Seda peavad garanteerima teised direktiivid, regulatsioonid ja seadused enne mainitud direktiivi jõustumist.

Kirjuta petitsioonile allaInternetis (üksikisik)

Petitsiooni allkirjastamise võimalus organisatsioonidele saada e-mail (palun lisa oma ameti ja organisatsiooni lühikirjeldus)

Print out the petition including a signer form pdf-format

Wir bedanken uns ganz herzlich bei allen Spenderinnen und Spendern!

Social Media

Gene Drive Moratorium

Der Weltacker freut sich auf Euren Besuch im Botanischen Volkspark Pankow

Infomaterial bestellen

Helfen Sie uns, den SOS-Flyer zu verbreiten! Bestellen Sie gedruckte Exemplare per e-mail. oder laden Sie ihn als PDF herunter.